ЗДО №21, "Оленка"
Вінницька область, Вінницький район

На варті здоров'я

 

Ш А Н О В Н І  БАТЬКИ ТА ГОСТІ НОШОГО САЙТУ !

Цьогоріч очікується черговий спалах кору.

Кір - гостре інфекційне захворювання, високо контагіозне, передаєтьсяповітряно-крапельним шляхом. Захворювання починається з високої температури, загальної інтоксикації та нездужання, з явищами запального характеру - біль у горлі, кон’юнктивіт, рясною висипкою. Навіть неускладнений кір перебігає досить важко. Агресивна поведінка вірусу призводить до значного зниження імунітету. В період уявного одужання часто приєднується вториннаінфекція, що викликає загрозливі ускладнення: гнійні отити, пневмонії, менінго-паненцефаліти. Згідно офіційних даних Всесвітньої організації охорони здоров’я із тисячі хворих на кір - одна людина помирає. Специфічного лікування проти кору не існує. У 2018-2019 роках Україна пережила черговий спалах кору, Вінниччина теж мала високі показники захворюваності та смертельні випадки. Низькі рівні охоплення щепленнями призводять до циклічних спалаху кору - кожні 5-6 років.

За останні роки серед дитячого населення області накопичився досить суттєвий прошарок дітей, які за різних причин не отримали своєчасну вакцинацію згідно Календаря профілактичних щеплень, в тому числі проти кору.

Звертаємося до Вас з проханням звернутися до сімейного лікаря і перевірити вакцинальний статус своєї дитини. Якщо, за будь-яких причин,

Ваша дитина пропустила чергову дозу вакцинації, обов’язково надолужте це. Незважаючи на важкі часи, всі діти до 18-ти років, які не були щеплені до початку нового навчального року, повинні отримати дві дози вакцини.

Не довіряйте фейковій інформації з невідомих джерел про небезпечність вакцин і недоцільність проведення щеплень! Всі вакцини в Україні безпечні, зареєстровані, схвалені до використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Міністерством охорони здоров’я України. Вакцина КПК захистить Вашу дитину не тільки від кору, а й від епідемічного паротиту та краснухи.

Не відкладайте здоров’я своїх дітей на завтра, провакцинуйте їх вже сьогодні!

Вакцинація - надійний захист від хвороб!!!

 

Літній відпочинок

Настало літо – чудовий час року! Можна грати на повітрі, загартовуватися і оздоровлюватися.Літній відпочинок-це довгоочікуваний відпочинок і для батьків, і для дітей. Тому дуже важливо, щоб батьки з найбільшою користю розпорядилися цим дорогоцінним часом. Необхідно пояснити дітям, що купатися, плавати, засмагати корисно для здоров’я лише в тому випадку, якщо дотримуватися певних правил безпеки.

Щоб відпочинок приніс тільки задоволення вам і вашій дитині постарайтеся дотримувати деякі правила:

  1. Якщо ви займаєтеся зі своєю дитиною, пам’ятайте, що ці заняття повинні бути короткими і проводити їх краще в ранкові години.
  2. Слід пам’ятати, що виїжджаючи за місто, або подорожуючи по світу, слід обговорювати з дитиною отримані враження. Ваше завдання розширювати кругозір дітей, з’єднуючи наявні знання і життєвий досвід дитини.
  3. Всіма силами відволікайте дитину від телевізора і комп’ютера, проводьте весь вільний час на свіжому повітрі, купайтеся, катайтеся на велосипеді, самокаті, роликах, грайте у футбол. Літо – це зміцнення здоров’я дитини і від того, як він відпочине багато в чому залежить його здоров’я на весь наступний навчальний рік.
  4. Намагайтеся дотримуватися режиму дня, інакше дуже важко до нього повертатися у вересні. Не забувайте, що недосипання розвиває неврози, зростає стомлення. Дитина повинна спати не менше 10 годин.
  5. Слідкуйте за харчуванням дитини. Морозиво, газована вода, не принесуть здоров’я вашій дитині.
  6. Вибирайте тільки ті види відпочинку, які влаштують вас і вашої дитини.
  7. Плануючи екскурсію на відпочинку, обговоріть з дитиною заздалегідь, як він до цього ставиться, якщо реакція негативна, спробуйте знайти компроміс. Спробуйте знайти іншу екскурсію, яка цікава і вашій дитині. Радьтеся з дитиною, будьте уважним слухачем, цінність спілкування не в кількості часу, а якість спілкування (увага, повага, розуміння).
  8. Збираючись на відпочинок з компанією, намагайтеся брати людей, які поділяють ваші інтереси. Оптимально їхати на відпочинок зі схожим складом сім’ї. Однакові турботи, однакові проблеми, взаємодопомога, догляд за дітьми.
  9. Заведіть з дітьми розмову про літній відпочинок і улюбленому всіма занятті – купанні ( річці, морі, озері). Підкресліть відмінності між морем, річкою, озером. Нагадайте про знаки, що забороняють купатися.

Пам’ятайте:

Відпочинок – це добре. Неорганізований відпочинок – погано!Сонце – це прекрасно. Відсутність тіні – погано!Морське повітря, купання – це добре. Багатогодинне купання – погано!Купання – прекрасне закаливающее засіб.Місце для купання повинне бути неглибоким, рівним, з повільним плином. Перш ніж дати дитині можливість самостійно увійти в воду, необхідно переконатися в тому, що в даному місці немає ям, глибокої тіни, корчів, гострих каменів. У воді разом з дитиною обов’язково повинен знаходитися дорослий.

При купанні необхідно дотримуватися правила:

Не дозволяється купатися натще й раніше як через 1-1,5 години після їжі.У воді діти повинні перебувати в русі.При появі ознобу негайно вийти з води.Розпашілим не можна занурюватися в прохолодну воду.

Рухливі ігри з дітьми на літньому відпочинку

Проводите більше часу на відкритому повітрі в рухливих іграх.Ігри з батьками – це невід’ємна частина розвитку дітей. Це й зміцнення здоров’я і гарний настрій. Спільні ігри зближують батьків і дітей. Ваша дитина прийде в захват, коли побачить серйозного тата, весело грає в м’яч. Для дошкільника «гра – єдиний спосіб звільнитися від ролі дитини, залишаючись дитиною». Для дорослого – «єдиний спосіб знову стати дитиною, залишаючись дорослою».Вирушаючи на відпочинок з дітьми за місто, з компанією, не забувайте взяти із собою необхідні атрибути для гри, це можуть бути м’ячі, ракетки, а також багато іншого, на що вистачить фантазії.Рухливі ігри з предметами (з масажним м’ячем, скакалками, обручем, іншим сезонним спортінвентарем) змагання, естафети будуть сприяти розвитку рухової сфери дитини, а саме об’єму, сили, переключення рухів, хорошої координації і моторної реакції, навчать формувати стратегію поведінки, особливо ігри з правилами.

У що ж можна пограти з дитиною, щоб це доставило радість вам і вашим дітям?

Вибирайте ті ігри, які доступні вашій дитині. Враховуйте, що у дітей швидко пропаде захоплення, якщо вони не відчувають радість перемоги. Згадайте ігри, в які ви грали в дитинстві, навчіть цим іграм своєї дитини. Це доставить величезне задоволення і йому і вам, спогади дитинства дуже приємні! Попросіть дитину познайомити вас з іграми, в які він грає в дитячому саду зі своїми однолітками. Будьте уважним слухачем, адже це самі цінні хвилини вашого спілкування. Крім відмінного настрою ігри сприяють поліпшенню взаємин у сім’ї, зближують дітей і батьків. Пропонуємо вам певний перелік ігор, які ви можете використовувати з дітьми під час літнього відпочинку.

Ігри з м’ячем

«Їстівне – неїстівне»Це одна з найстаріших ігор. Її правила досить прості. Гравці стоять в ряд, ведучий кидає м’яч по черзі кожному з гравців, при цьому вимовляє яке-небудь слово. Якщо слово «їстівне», гравець повинен упіймати м’яч, якщо «неїстівне» – відштовхнути. Якщо гравець помиляється, то вона міняється місцями з ведучим.«Назви тварина»Можна використовувати різну класифікацію предметів (міста, імена, фрукти, овочі тощо). Гравці встають по колу і починають передавати м’яч один одному, називаючи слово. Гравець, який не може швидко назвати слово, вибуває з гри. Граючи в таку гру, ви розширюєте кругозір і словниковий запас дитини.«Дожени м’яч»Якщо у вас на відпочинок виявилося два м’ячі, можна пограти в цю гру. Правила дуже прості. Гравці передають по команді м’яч один одному, намагаючись, щоб один м’яч не наздогнав інший.

Обережно! Гриби

У період лісових прогулянок в літній час батьки, повинні здійснювати суворий нагляд за дитиною, який збирає квіти, гриби та трави, пробує їх. Не слід також забувати про ретельному контролі за використанням у їжу грибів, зібраних дітьми.Кожен дорослий, якому довірено здоров’я дітей, повинен добре знати, який гриб взяти, а який викинути.Отже, для того щоб уникнути отруєння отруйними грибами, потрібно збирати тільки ті, які ви добре знаєте.Здоров’я, і навіть життя який отруївся грибами, в чому залежать від того, наскільки своєчасно їй нададуть медичну допомогу. Слід пам’ятати, що при будь-якому отруєнні грибами, навіть на перший погляд не важкий, необхідно негайно звертатися до лікаря. Але і до приходу лікаря треба діяти швидко і рішуче. При отруєнні будь-яким з отруйних грибів слід постаратися вивести отруйні речовини з організму: прийняти проносне, промити шлунок розчином марганцевокислого калію. Постраждалий дитина повинна перебувати в ліжку, йому шкідливо ходити і сидіти.Будь-яке отруєння грибами супроводжує блювота і розлад кишечника, викликає зневоднення організму і болісну спрагу. Щоб полегшити стан хворого дитини, потрібно давати йому холодну, злегка підсолену воду, холодний чай, каву, молоко.Лікують отруєння грибами, як правило, тільки в лікарнях. Щоб лікарю легше було розібратися в причинах отруєння, залишки грибів треба зберегти для дослідження в лабораторії.

Як боротися з комарами.

Укуси комарів не тільки залишають після себе болісний свербіж. Ці комахи можуть бути по-справжньому небезпечними, якщо вони переносять збудника малярії. Відомо більше двох тисяч видів комарів. Причому далеко не всі вони є переносниками малярії. Незважаючи на те, що останнім часом кількість малярійних комарів у середній смузі збільшилася, в більшості випадків ми спостерігаємо звичайні види цих комах. Кров смокчуть лише особини жіночої статі і лише тоді, коли вони готуються до відкладання яєць. Протеїни крові необхідні комарихам, для того щоб відкласти якомога більше яєць. Так, «голодна» комариха може відкласти не більше 50 яєць, а сита – вже до 300. Виявити свою здобич комар може за кілька кілометрів! Жало його схоже на шприц, голка якого ще прикрита особливим протекторним чехольчиком. Як тільки жало введено в тіло, в тканини людини тут же впорскується речовина, що перешкоджає згортанню крові. Для дорослої здорової людини не небезпечні навіть п’ятсот укусів комара. Однак для алергіка і одного може бути достатньо, щоб викликати важку алергічну реакцію і навіть летальний результат.

Що робити після укусу?

  1. Зробити після укусу міцний розчин харчової соди і періодично обробляти свербляче місце.
    Змащувати укуси спиртовою настоянкою календули, борним спиртом, томатним соком. 3. Зробити холодну примочку.
    4. При множинних укусах прийняти антигістамінний засіб.
    5. В похідній аптечці чи на дачі неодмінно слід тримати антигістамінний препарат, фенистил або фукорцин (знімають свербіж і навіть усувають опіки кропиви).
    Народні методи при укусах комарів:
    1. Обробити сметаною або кефіром.
    2. Прикласти до місця укусу листок черемхи або подорожника.
    3. Змастити уражене місце бальзамом «Зірочка».
    Гарного сімейного відпочинку вам!

 

 

 

 

РОЗВАГИ ТА ЗАГАРТУВАННЯ

Все про вакцинацію


Загартовування, добре харчування важливі для здоров’я дитини, але, на жаль, вони не захищають від інфекційних хвороб. Ніщо не зможе захистити вашу дитину від небезпечних інфекцій краще за вакцинацію.

Що таке вакцинація?

Вакцинація (щеплення, імунізація) - створення штучного імунітету в людини до певних інфекційних хвороб шляхом введення вакцини, анатоксину чи імуноглобуліну.

З вакцинацією пов'язані такі терміни:

  • Ревакцинація - повторне введення вакцини чи анатоксину з метою підтримання штучного імунітету в людини до певних інфекційних хвороб.
  • Імунітет - це сукупність захисних механізмів, які допомагають ор¬ганізму боротися з чужорідними чинниками: бактеріями, вірусами, сторонніми тілами тощо.
  • Вакцина - це розчин ослаблених або мертвих мікробів, які при вве¬денні в організм запускають імуннозахисну реакцію організму проти інфекції.
  • Епідемія - масове поширення інфекційної хвороби серед населення відповідної території за короткий проміжок часу.

Імунно-захисна реакція організму розвивається у такій послідовності:

1. Перша «зустріч» з інфекцією, яка надійшла до організму з вакциною.
2. Розпізнавання імунною системою інфекції та вироблення факторів захисту.
3. Знищення інфекції шляхом імунної відповіді організму.
4. Збереження в імунній системі «пам’яті про перенесену інфекцію» і «готовності до боротьби». При повторній «зустрічі» з тією самою інфекцією організм не залишає їй шансів.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, епідемія оголошується, коли зафіксовано 100 випадків захворюваності на 100 тисяч населення

Для чого роблять щеплення?

  • Щеплення створює у людини штучний імунітет та оберігає її від таких небезпечних захворювань, як туберкульоз, дифтерія, поліомієліт тощо.
  • Будь-яке щеплення у сотні разів безпечніше, ніж захворювання, від якого воно захищає.

Ризики пов’язані зі щепленням

  • Жодна вакцина не є абсолютно безпечною і не гарантує стовід¬соткового захисту від інфекцій усім вакцинованим людям.
  • У деяких випадках після проведення щеплення можуть виник¬нути післявакцинальні реакції та ускладнення, що зумовлені індивідуальною реакцією організму на вакцину, яка може виявлятися ущільненням тканин, гіперемією, іноді болючістю в місці уколу. Вона є нетривалою і абсолютно прийнятною, адже в організм вводиться хоч і послаблений, але збудник хвороби.
  • Після щеплення протягом 2-3 діб може підвищитися температу¬ра, з’явитися млявість, дратівливість. Однак ці реакції настільки короткочасні та нешкідливі, що їх просто не можна порівнювати з ризиком самої хвороби, проти якої була щеплена дитина. В деяких випадках побічні реакції можуть бути у вигляді алергії на певні компоненти вакцини.
  •  

Декілька порад  про COVID-19

 

Вплив сім'ї на формування здорового способу життя у дітей


Шановні дорослі! Хочеться поговорити з Вами на важливу і актуальну у наш час тему - здоровий спосіб життя наших дітей і як сім'я впливає на формування здорового способу життя. Найголовнішою метою сім'ї є - утвердження здорового, тверезого способу життя членів сім'ї.

Батькам належить виховати дітей так, щоб запобігти формуванню у них інтересу до шкідливого способу життя, а формувати у них усвідомлення цінності праці, відчуття міри у споживанні, правильне ставлення до речей, уміти змістовно проводити дозвілля, - все це має бути першочерговим для батьків.

На даний час засоби масової інформації повідомляють і пропонують нашим дітям і як зберегти здоров'я так і пошкодити його, а сім'я повинна покласти собі за мету, навчити дитину робити завжди, тільки один вибір, який не зашкодить її здоров'ю.

«Здоров’я - це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб або фізичних вад». Звідси й походить визначення поняття здорового способу життя (ЗСЖ): це все в людській діяльності, що стосується збереження і зміцнення здоров’я, все, що сприяє виконанню людиною своїх людських функцій через діяльність з оздоровлення умов життя - праці, відпочинку, побуту.

Складові ЗСЖ містять різноманітні елементи, що стосуються усіх сфер здоров'я - фізичної, психічної, соціальної і духовної. Найважливіші з них:

  • Харчування (в тому числі споживання якісної питної води, необхідної кількості вітамінів, мікроелементів, протеїнів, жирів, вуглеводів)
  • Побут (якість житла, умови для пасивного і активного відпочинку, рівень психічної і фізичної безпеки на території життєдіяльності)
  • Умови праці (безпека не тільки у фізичному, а й психічному аспекті, наявність стимулів і умов професійного розвитку)
  • Рухова активність (фізкультура і спорт, використання засобів систем оздоровлення, спрямованих на підвищення рівня фізичного розвитку)

Для усвідомлення ЗСЖ важливі поінформованість і можливість доступу до спеціальних профілактичних процедур, що мають уповільнювати природний процес старіння, наявність належних екологічних умов, інших складових ЗСЖ, що стосуються переважно не тільки фізичного і психічного, а також соціального і духовного здоров'я.

Комплексний план зміцнення здоров'я дітей


Відповідно до «Положення про дошкільний навчальний заклад» одним із завдань дошкільної освіти є охорона життя та зміцнення фізичного і психічного здоров'я дітей. Так само на підставі Положення в закладі групи можуть мати оздоровчу спрямованість.

Для ослаблених дітей та інших категорій дітей, які потребують тривалого лікування та проведення для них необхідних оздоровчих заходів розроблено «Комплексний план зміцнення здоров'я дітей, які часто хворіють» на 2015 – 2016 навчальний рік.

Мета комплексного плану: зміцнення та збереження здоров'я дітей.

Завдання: профілактика гострих респіраторних захворювань у дітей зі зниженою резистентністю, підвищення імунітету специфічними і неспецифічними методами.

В комплексному плані розроблені такі основні заходи:

  • Забезпечення здорового способу життя
  • Організація рухового режиму
  • Профілактика захворюваності
  • Охорона психічного здоров'я дітей
  • Лікувально – оздоровча робота

 


Профілактика та лікування ГРВІ у дітей


Грип — це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке викликається вірусом грипу. У побуті грипом часто називають будь-яку застуду, що не є вірно, тому що, окрім власне вірусу грипу, схожі симптоми можуть бути викликані багатьма іншими.

Сприйнятливість дітей до збудників грипу та інших ГРВІ пояснюється відсутністю у них імунної пам'яті про попередніх контактах з патогенами.

Основні принципи лікування дітей з ГРВІ

  • застосування етіотропних, противірусних препаратів, індукторів інтерферонів;
  • температура приміщення, в якому перебуває хворий, повинна бути в межах 22-24 градусів за Цельсієм;
  • при ГРВІ однаково небезпечним є як переохолодження хворого, так і перегрівання (сильне закутування може викликати підвищення температури тіла);
  • часте провітрювання приміщень, але за умови відсутності протягів;
  • харчування хворого повинне бути повноцінним та легко засвоюваним і складатися переважно з фруктів, овочів, каш, риби (м`ясні, смажені, жирні, гострі блюда можуть викликати підвищення температури тіла хворого);
  • дитина повинна багато пити: соки, морси, компоти, чай з лимоном, малиною, калиною, мінеральна столова вода без газу;
  • застосування рослинних адаптогенів (ехінацея, елеутерокок тощо) і полівітамінів за призначенням лікаря протягом усього періоду хвороби і ще протягом тижня після видужання.

Профілактика ГРВІ у дітей

  • Вакцинація проти грипу.
  • Повноцінне харчування із включенням у раціон достатньої кількості овочів і фруктів, вітамінів.
  • Поступове загартування з використанням фізичних вправ і водних процедур.
  • Включення в раціон харчування, особливо в сезон підйому ГРВІ, природних фітонцидів - часнику і цибулі.
  • Постійне провітрювання приміщень та їх вологе прибирання. Регулювання вологості повітря в приміщеннях є одним з важливих способів профілактики ГРВІ. Встановлено, що максимальна інактивація вірусу парагрипу відбувається при вологості повітря 80%, грипу - при вологості повітря 50%, респіраторно-синцитіального вірусу - при вологості повітря від 30% до 80%.
  • Проведення перед осінньо-зимовим сезоном загальнозміцнюючих курсів рослинними адаптогенами (ехінацея, елеутерокок тощо) і полівітамінами.

Важливо! Всі медикаменти повинні вживатись лише за призначенням лікаря у відповідності з віком та станом дитини.

 


Ось і літо!!!

Настало літо - чудовий час року! Можна грати на повітрі, загартовуватися і оздоровлюватися.Літній відпочинок-це довгоочікуваний відпочинок і для батьків, і для дітей. Тому дуже важливо, щоб батьки з найбільшою користю розпорядилися цим дорогоцінним часом. Необхідно пояснити дітям, що купатися, плавати, засмагати корисно для здоров'я лише в тому випадку, якщо дотримуватися певних правил безпеки.

Щоб відпочинок приніс тільки задоволення вам і вашій дитині постарайтеся дотримувати деякі правила:

1. Якщо ви займаєтеся зі своєю дитиною, пам'ятайте, що ці заняття повинні бути короткими і проводити їх краще в ранкові години.

2. Слід пам'ятати, що виїжджаючи за місто, або подорожуючи по світу, слід обговорювати з дитиною отримані враження. Ваше завдання розширювати кругозір дітей, з'єднуючи наявні знання і життєвий досвід дитини.

3. Всіма силами відволікайте дитину від телевізора і комп'ютера, проводьте весь вільний час на свіжому повітрі, купайтеся, катайтеся на велосипеді, самокаті, роликах, грайте у футбол. Літо - це зміцнення здоров'я дитини і від того, як він відпочине багато в чому залежить його здоров'я на весь наступний навчальний рік.

4. Намагайтеся дотримуватися режиму дня, інакше дуже важко до нього повертатися у вересні. Не забувайте, що недосипання розвиває неврози, зростає стомлення. Дитина повинна спати не менше 10 годин.

5. Слідкуйте за харчуванням дитини. Морозиво, газована вода, не принесуть здоров'я вашій дитині.

6. Вибирайте тільки ті види відпочинку, які влаштують вас і вашої дитини.

7. Плануючи екскурсію на відпочинку, обговоріть з дитиною заздалегідь, як він до цього ставиться, якщо реакція негативна, спробуйте знайти компроміс. Спробуйте знайти іншу екскурсію, яка цікава і вашій дитині. Радьтеся з дитиною, будьте уважним слухачем, цінність спілкування не в кількості часу, а якість спілкування (увага, повага, розуміння).

8. Збираючись на відпочинок з компанією, намагайтеся брати людей, які поділяють ваші інтереси. Оптимально їхати на відпочинок зі схожим складом сім'ї. Однакові турботи, однакові проблеми, взаємодопомога, догляд за дітьми.

9. Заведіть з дітьми розмову про літній відпочинок і улюбленому всіма занятті - купанні ( річці, морі, озері). Підкресліть відмінності між морем, річкою, озером. Нагадайте про знаки, що забороняють купатися.

 

Рухливі ігри з дітьми на літньому відпочинку

Проводите більше часу на відкритому повітрі в рухливих іграх.Ігри з батьками - це невід'ємна частина розвитку дітей. Це й зміцнення здоров'я і гарний настрій. Спільні ігри зближують батьків і дітей. Ваша дитина прийде в захват, коли побачить серйозного тата, весело грає в м'яч. Для дошкільника «гра - єдиний спосіб звільнитися від ролі дитини, залишаючись дитиною». Для дорослого - «єдиний спосіб знову стати дитиною, залишаючись дорослою».Вирушаючи на відпочинок з дітьми за місто, з компанією, не забувайте взяти із собою необхідні атрибути для гри, це можуть бути м'ячі, ракетки, а також багато іншого, на що вистачить фантазії.Рухливі ігри з предметами (з масажним м'ячем, скакалками, обручем, іншим сезонним спортінвентарем) змагання, естафети будуть сприяти розвитку рухової сфери дитини, а саме об'єму, сили, переключення рухів, хорошої координації і моторної реакції, навчать формувати стратегію поведінки, особливо ігри з правилами.У що ж можна пограти з дитиною, щоб це доставило радість вам і вашим дітям? Вибирайте ті ігри, які доступні вашій дитині. Враховуйте, що у дітей швидко пропаде захоплення, якщо вони не відчувають радість перемоги. Згадайте ігри, в які ви грали в дитинстві, навчіть цим іграм своєї дитини. Це доставить величезне задоволення і йому і вам, спогади дитинства дуже приємні! Попросіть дитину познайомити вас з іграми, в які він грає в дитячому саду зі своїми однолітками. Будьте уважним слухачем, адже це самі цінні хвилини вашого спілкування. Крім відмінного настрою ігри сприяють поліпшенню взаємин у сім'ї, зближують дітей і батьків. Пропонуємо вам певний перелік ігор, які ви можете використовувати з дітьми під час літнього відпочинку.

Ігри з м'ячем

«Їстівне - неїстівне»Це одна з найстаріших ігор. Її правила досить прості. Гравці стоять в ряд, ведучий кидає м'яч по черзі кожному з гравців, при цьому вимовляє яке-небудь слово. Якщо слово «їстівне», гравець повинен упіймати м'яч, якщо «неїстівне» - відштовхнути. Якщо гравець помиляється, то вона міняється місцями з ведучим.«Назви тварина»Можна використовувати різну класифікацію предметів (міста, імена, фрукти, овочі тощо). Гравці встають по колу і починають передавати м'яч один одному, називаючи слово. Гравець, який не може швидко назвати слово, вибуває з гри. Граючи в таку гру, ви розширюєте кругозір і словниковий запас дитини.«Дожени м'яч»Якщо у вас на відпочинок виявилося два м'ячі, можна пограти в цю гру. Правила дуже прості. Гравці передають по команді м'яч один одному, намагаючись, щоб один м'яч не наздогнав інший.

 

ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ЗАГАРТУВАННЯ ДІТЕЙ ВЛІТКУ

У будь-якому дитячому садочку насамперед дбають про те, щоб діти росли здоровими , веселими та бадьорими. Наш дошкільний навчальний заклад не є винятком.

Літо – найкраща пора, щоб розпочати рішучі дії задля зміцнення здоров'я дитини. Діти та дорослі повинні розуміти цінність власного життя та здоров'я.

Оздоровлення дітей в літній період – складова частина роботи дошкільного закладу зі зміцнення та збереження фізичного та психічного здоров'я дітей.

Літнє оздоровлення передбачає внесення змін у режим дня дітей, а саме:

  • максимальне перебування дітей на свіжому повітрі;
  • відповідну вікові тривалість сну та інших видів відпочинку;
  • достатню рухову активність.

Цієї чудової пори неможливо сидіти в чотирьох стінах. Дитина прагне повітря, сонця, прохолоди, води, що освіжає в спеку. Їй хочеться якомога більше гуляти серед чудової природи й активно рухатися – бігати, стрибати, лазити. Влітку , власне, і починається знайомство дітей із землею, повітрям і водою. Вся навчальна робота цієї благодатної пори року проводиться з хлопчиками та дівчатками надворі. Батьки можуть дозволяти дітям ранкові пробіжки босоніж по травичці та веселе обливання водою – найкращий початок дня.

Теплої пори року одяг дитини має бут легкий і зручний. Найліпше з натуральних тканин, бо синтетичні тканини можуть викликати подразнення шкіри і , навіть, алергію. Панамка, кепка – обов'язковий атрибут літа. Найкраще мати головний убор з козирком, щоб сонце не сліпило очі.

Взуття має бути легке, в якому зручно бігати та стрибати. Найліпше – це сандалики, що мають упор для пальців і добре фіксуються на нозі ремінцем. Закриті туфлі на гумовій підошві, а тим паче кросівки з штучної шкіри, парять ноги, що для дитини дуже шкідливо ( в неї , навіть, може розвинутися ревматизм). «Шльопки» легко спадають з ніг, а якщо маля дуже рухливе, можуть стати причиною вивиху.

Пам'ятайте: на сонці дитині спершу можна перебувати 5 хвилин ( поступово тривалість перебування на сонці доводять до 15 хвилин). Найкраще малюкам засмагати у напівзатінку, що його створюють листя дерев та кущів.

Купатись з дитиною можна , коли температура води перевищить +20 С. Стежте , щоб дитя не пере охололо.

Особлива увага в літній період приділяється і харчуванню дітей. Збагачується раціон дітей за рахунок свіжих овочів, фрукті, зелені.

Літній період особливо сприятливий для початку загартування дитячого організму , як у повсякденному житті, так і спеціально організованого ( повітряні, сонячні ванни, водні процедури, дозований біг, ходіння босоніж тощо). Повітряні ванни приймаються при температурі повітря + 21 С до + 15 С до 30 хвилин влітку. Коли дуже тепло діти можуть бавитися весь день у самих трусиках та легеньких маєчках. Завдяки сонячним променям від під шкірою відкладається вітамін «Д», що оберігає малюків від хвороб.

Водні процедури ( обливання, купання) очищують шкіру від бруду, поліпшують кровообіг у судинах.

Повітря лісів , садів або міських парків насичене особливими речовинами – фітонцидами, що збагачують кров киснем.

Сонце, повітря, вода – то все надійні засоби , котрі, як-то кажуть : «завжди під рукою».

В процесі загартування ними підвищується стійкість дитячого організму до змін у навколишньому середовищі, тренується реакція на перепади температури.

Загартування поліпшує обмін речовин, благотворно позначається на роботі дихальної, серцево – судинної систем, підвищує м'язів тонус. Крім того, воно підвищує провідність у нервових клітинах, що , в свою чергу, сприяє поліпшенню умов для розвитку мислення.

Оздоровлений та загартований організм легше переносить фізичні і розумові навантаження.

Правила дитячого харчування влітку

        Влітку на нашому столі - усіляка літня смакота: овочі, ягоди, фрукти, наші і заморські, свіжа і така корисна зелень... Кожний батько, прагнучи взапас завітамінізу-вати свою дитину, не жаліє грошей на ці радощі. Все б нічого, але дитячі лікарі хапаються за голову: саме захворювання органів шлунково-кишкового тракту в дітей стають домінуючими. І літо в цьому теж винне. Чому? Спробуємо розібратися.

        Гастроентерологи стверджують, що настання літа - це вже проблема. Причин цьому чимало, і одна з них - при високих температурах холодильні установки не завжди справляються зі своїми завданнями. Але ж якість і свіжість продуктів має величезне значення в системі здорового харчування, особливо дитячого.

ФРУКТИ-МИТИ ОБОВ'ЯЗКОВО!

      Усі знають, що продукти, уживані в їжу, повинні бути добре вимиті. Тільки чи всі так роблять? Багато городян влітку відпочивають на дачах, де все росте на кущах. Ну як отут устежиш за трирічним малям, що прямо тут може поласувати ягідкою? І все-таки, бажано не допускати такого, а дітям пояснити, що ягоди можна їсти тільки після того, як їх гарненько вимиють. Саме в таких ситуаціях і відбувається зараження не тільки інфекційними захворюваннями, але й глистами і іншими паразитами. При поливанні плодоносних рослин часто використовуються органічні добрива, та і в землі можуть бути і навіть обов’язково є яйця глистів, цисти лямблій.

В літку до моря

         Відправляючись у відпустку, і діти, і батьки попадають в умови, зовсім для них не звичні: інший клімат, інша їжа, інша вода... Якщо дитина маленька, фахівці радять частину їжі брати з собою. Це можуть бути сухі адаптовані суміші, каші для дитячого харчування - їх можна готувати в будь-яких умовах, досить залити окропом або молоком. Після року підійдуть м'ясні й рибні консерви, баночки із фруктовим і овочевим пюре, соки. В готелі вас виручить шведський стіл. А до вечері можна замовити кухарю щось таке, що підходить саме для дитячого організму.Часто батьки дають своїм малятам свіжі соки. Педіатри радять батькам взагалі не давати дітям такі напої. Тому що яблучна, молочна та оцтова кислоти є серйозний подразник для підшлункової залози. Для того, щоб сік добре засвоювався дитячим організмом, його необхідно розводити водою пополам. До того ж питний режим дитини повинен складатися не з одного тільки соку, треба давати стільки, скільки дозволено в даному віці. Трирічний карапуз може випити лише 200 гр соку за день, півторарічний - 100 - 120 гр, а якщо малюку сім місяців - давайте 80 гр. А в нас як буває? Батьки зовсім не обмежують малюка - він може й літр випити. І часто підшлункова залоза дитини не справляється. Це проявляється в періодичних болях, здутті живота, нудоті, блювоті.

 

 

 

 

 


 


 


 

Логін: *

Пароль: *